REDHEAD: У магазині «Казка-Нова» буде відреставрований унікальний настінний розпис

У київському магазині «Казка-Нова», який входить до складу RedHead Family Corporation, вже незабаром оживе казка. Всі відвідувачі магазину зможуть знову милуватися прекрасним українським народним орнаментом і казковими сценками, які не один десяток років прикрашали стіни і колони приміщення.

Багато киян добре пам’ятають магазин «Казка», який почав свою роботу в далекому 1969 році і подарував радість не одному поколінню мешканців столиці. Головною особливістю магазину іграшок на вулиці Червоноармійській, 54 (нині Велика Васильківська) був унікальний настінний розпис, виконаний в стилі петриківського розпису.

У 1979 році на честь проголошення ООН Міжнародного року дитини, стіни одного з центральних київських дитячих магазинів було вирішено прикрасити декоративно-орнаментальним народним живописом. Втілили цю ідею в життя українські художники Марфа Тимченко, член спілки художників СРСР, народний художник України; її чоловік Іван Скицюк і дочка Олена.

Тільки на створення ескізів у них пішло приблизно 3 місяці, а безпосередньо розпис стін магазину зайняла у художників близько року. За свідченням самих авторів, на стінах були відображені сценки з більш ніж 50 українських і інших народних казок.

Skazka24

Щоб завершити такий масштабний проект також були залучені такі художники, що працюють в стилі Петриківського розпису, як Наталя Гуч, Неллі Потова, Ніна Кіріненко, Тамара Жукова, Надія Шулик. Розписи магазину «Казка» отримали високі оцінки мистецтвознавців і захоплені відгуки великих і маленьких відвідувачів.

У підсумку цей магазин іграшок з колись пересічним радянським інтер’єром перетворився в один з найпривабливіших мистецьких об’єктів Києва.

У 2017 році корпорація RedHead, яка орендує дане приміщення, досягла домовленості з художниками-учнями Марфи Тимченко, які брали участь у створенні стінопису, про її якнайшвидшу реставрацію. RedHead зберегла історичну назву магазину, а тепер буде сприяти збереженню його культурної спадщини. Початок робіт заплановано на жовтень цього року.

Детальніше про магазин “Казка”: wikipedia.org

Більше світлин:  fineartukraine.com

Джерело новини: RedHead