Петриківський календар – 2016

Безкоштовний календар з петриківським розписом на 2016 рік – завантаж та роздрукуй!

Календар на 2016 рік. Загальний вигляд

ПРО ПРОЕКТ

Петриківський календар – це щорічна акція спільноти “Петриківка”, яка проводиться з 2011 року, та спрямована на популяризацію розпису як в Україні так і у світі. Кожного року, випускається безкоштовний календар у вигляді макету для самостійного друку. Цього року календар особливий тим, що до створення долучилося дев’ять майстрів з різних куточків України (О. Золотарьова, А. Кічкіна, І. Лісний, Н. Малярчук, О. Опарій, М. Савоскула, М. Сіянко, О. Харченко) та навіть один учасник з США (В. Тейлор).

Проект цього року складається з трьох частин – друкованого календаря, шпалер на робочий стіл та онлайн-виставки робіт учасників. Календар доступний в форматі А4, а шпалери на робочий стіл розроблені двох типів – з календарем та без. Онлайн-виставка представлена на платформі Google Art.

Календар безкоштовний для некомерційного використання.

 

Шпалери на робочий стіл з розписом

  УЧАСНИКИ


Оксана ЗОЛОТАРЬОВА
 (м. Підгороднє, Дніпропетровська обл.) – майстриня петриківського розпису. Навчалася мистецтву розпису у Заслуженого майстра народної творчості Тетяни Гарькавої. У 2010 році закінчила навчання в Дніпропетровському театрально-художньому коледжі за спеціальністю “Декоративно-прикладне мистецтво”, а зараз працює у творчій майстерні. Улюблені художники розпису – Надія Білокінь, Федір Панко, Андрій Пікуш, Олена Зінчук, Наталя Рибак, Марія Пікуш, Тетяна Гарькава, Марія Яненко.


06Альона КІЧКІНА
(м. Харків) – художник. З розписом познайомилася ще в дитинстві, а навчалася цьому мистецтву в Будинку народної творчості у майстра Тамари Вакуленко. Улюблені художники – Василь Соколенко та Ганна Самарська.

 

 

 

03Ігор ЛІСНИЙ (с. Петриківка) – засновник проекту petrykivka.dp.ua, зараз навчається в Львівській національній академії мистецтв на арт-менеджменті. З петриківським розписом знайомий з дитинства, навчався цьому мистецтву в Петриківській художній школі під керівництвом Пікуш Марії Іванівни. Улюблені майстри розпису – Тетяна Пата, Надія Білокінь, Василь Соколенко, Федір Панко, Галина Назаренко.

 

07Наталія МАЛЯРЧУК (м. Львів) – вільний художник. Навчалася розпису спершу на курсах «Проста логіка» в Києві (викладач Юлія Рожкова), а згодом переймала досвід у Галини Назаренко. Улюблені художники розпису Марфа Тимченко, Василь Соколенко, Федір Панко, Галина Назаренко, Ганна Самарська, Тамара Вакуленко.

 

 

02Олександр ОПАРІЙ (м. Львів) – митець, викладач. Вперше побачив петриківський розпис у шкільному підручнику з образотворчого мистецтва, а перші спроби почав робити наприкінці 80-х років. Таким чином мистецтво розпису опановував самостійно. В 1994 р. вперше побачив у Києві, в Музеї народної архітектури, як працюють петриківчани, зокрема М. Яненко, сестри Скляр, В. Карпець. Найбільше імпонують роботи Н. Білокінь, В. Клименко-Жукової, В. Соколенка та В. Глущенка.

 

09Марія САВОСКУЛА (м. Київ) – фотограф. З петриківкою познайомилась у другому класі в одній з київських творчих студій. До 24 років малювала самостійно, намагаючись не забути знання, отримані в молодших класах. Зараз відвідує майстер-класи петриківського розпису (зокрема Галини Назаренко та Тамари Вакуленко), також була в с. Петриківка, де знайомство з роботами видатних майстрів значно вплинуло на формування художнього бачення Марії. Улюблений художник – Василь Соколенко.

 

05Марія СІЯНКО (м. Київ) – фотограф. Закохалася у розпис на виставках в музеї та роздивляючись на звичайних сувенірах. Два роки навчалася в національному музеї українського народного декоративного мистецтва у Анни Юр’ївни Венглінської, учениці Пелагеї Глущенко. Серед улюблених художників — Василь Соколенко, Федір Панко, Зоя та Тамара Кудіш, Валентина Міленко, Андрій Пікуш.

 

01Вероніка ТЕЙЛОР (Veronica R. Taylor) (м. Трой, штат Алабама, США) – працює в університеті м. Трой (Troy University). З петриківкою познайомилася, ще під час навчання в Дитячій художній школі на Тополі-1 (Дніпропетровськ), а також в Будинку Піонерів там же. З котячим пензлем не розлучаєтсья вже більше двадцяти п’яти років. Подобаються праці Валентини Хоменко та Вікторії Тимошенко, також серед улюблених художників Віра Тезик та Галина Назаренко.

 

08Олена ХАРЧЕНКО (с. Осипенко, Бердянський р-н, Запорізька обл.) – філолог, викладач вузу. Зараз на пенсії. З петриківкою вперше познайомилася у 1991 році в Харківській крамниці «Український сувенір». Навчалася розпису самотужки за книжками, відвідуючи майстер-класи і виставки, спілкуючись з майстрами у Бердянську, Запоріжжі, Петриківці. Олена є автором навчально-методичного посібника «Мистецтво петриківського розпису». Улюблені майстри: Пелагея Глущенко, Василь Соколенко, Тамара Кудіш, Валентина Карпець, Галина Назаренко.

ЗАВАНТАЖИТИ

КАЛЕНДАР: goo.gl/uBKGuE

Як використовувати? Календар ідеально підходить для друку на форматах А4 та А5, можна друкувати як на звичайному папері так і на професійному (більш цупкому або фотопапері). Скріплення можна зробити переплетом, або кріпити до стінки звичайними кнопками або скотчем.

ШПАЛЕРИ: 

 – Для широкоформатних дисплеїв та ноутбуків (розмір 2560х1440): goo.gl/uXdiWm

– Для більш старих моніторів (розмір 1280х1024): goo.gl/mjFg9x

ШПАЛЕРИ З КАЛЕНДАРЕМ:

– Для широкоформатних дисплеїв та ноутбуків (розмір 2560х1440): goo.gl/aA0Gls

– Для більш старих моніторів (розмір 1280х1024): goo.gl/hd1hDW