Петриківка туристична

Топ 10 туристичних об’єктів Петриківки

Петриківський розпис відомий далеко за межами України своїм неповторним рослинним орнаментом, який давно став візитівкою України. Сотні туристів з усього світу щороку відвідують селище, щоб ознайомитися з цим видом декоративного народного малярства. Сайт petrykivka.dp.ua склав топ-10 туристичних об’єктів, котрі потрібно обов’язково відвідати в Петриківці.

 

1.

Центр народного мистецтва “Петриківка”

експеремнтал

Головний осередок петриківського розпису знаходиться саме в Центрі народного мистецтва “Петриківка”. Тут працюють понад 20 майстрів, створюючи шедеври народного мистецтва. В центрі проводять тематичні екскурсії та майстер-класи, також тут можна придбати сувеніри з розписом або зробити індивідуальне замовлення на розпис речей та інтер’єру.

На першому поверсі знаходиться виставковий зал (вхід безкоштовний) де представлені визначні твори майстрів центру та роботи корифеїв розпису. Тут же на першому поверсі знаходиться склад з готовою сувенірною продукцією – величезний асортимент за прийнятними цінами.

На другому поверсі знаходяться майстерні майстрів, де можна подивитися як створюються шедеври, пройти майстер-клас та придбати сувеніри.

   =
   —   Адреса: Простект Калнишевського 65 (колишня Вул. Леніна), смт. Петриківка, Дніпропетровська обл.     
   —   
Працює кожного буднього дня з 9 до 17, та за попереднього згодою в вихідні дні.
   —   
Ціна – вхід безкоштовний, екскурсії від 25 грн, майстер-класи від 40 грн, великий асортимент сувенірної продукції
   —   Тел.: Офіс – (05634) 2 22 70, Василь Біленко (директор) – (067) 631 02 23 (з усіх питань).
   —   
Сайт: petrykivka.jimdo.com

 =

2.

Петриківський музей етнографії,
побуту та народно-прикладного мистецтва

музей етногр

Для більш глибшого занурення в історію селища потрібно відвідати місцевий етнографічний музей. Тут представлена історія селища та етапи становлення петриківського ремесла. Основу експозиції складають речі з колишного осередку петриківського розпису фабрики “Дружба”. Окрім стандартної екскурсії в музеї проводять майстер-класи з різноманітних технік народного ремесла. Також при музеї діє виставкова зала з кімнатою селянина та проводяться змінні виставки митців у вхідній залі. 

   =
   —   Адреса: 51800, Україна, Дніпропетровська область, смт Петриківка, вул Історична (Корчагіна) 14
   РЕЖИМ РОБОТИ: 8.00-17.00 (ОБІДНЯ ПЕРЕРВА 12.00-12.45); ВИХІДНІ ДНІ СУБОТА, НЕДІЛЯ,(МОЖЛИВІ ГРУПОВІ ЕКСКУРСІЇ ТА МАЙСТЕР-КЛАСИ ЗА ПОПЕРЕДНЬОЮ ДОМОВЛЕНІСТЮ).
   —   
Ціна квитка від 25 грн для дітей, від 50 для дорослих, є екскурсії для груп і майстер-класи. 
   —   Тел.: 0956077918; 0970699955 – можна домовитися про екскурсії, майсте-класи, а також про візит в неробочий час.
 —   Пошта: petr_muzej@i.ua
 —   Сайт: petrikvskij-muzej.mozello.com

=

3.

Музей Федора Панка

музей панка

В невеличкій кімнатці розмістилася досить вагома експозиція, одного, чи не найголовнішого майстра петриківського розпису, Федора Панка. Частина експонатів перейшла з Центру народного мистецтва “Петриківка”, іншу частину складають твори з особистої колекції родини Панків. Музей цінний тим, що в повному об’ємі представляє етапи розквіту петриківки. Екскурсії проводить майстриня петриківського розпису та донька Федора Панка – Валентина Панко. В музеї можна придбати ексклюзивні сувеніри розписані Валентиною Панко.

   =
   —   Адреса: Приміщення Будинку Культури, простпект Калнишевського 36, (Леніна) смт. Петриківка, Дніпропетровська обл.   
   —   
Працює кожного буднього дня з 9 до 17, але попередньо потрібно уточнювати.
   —   
Ціна квитка від 10 грн для дітей, від 25 для дорослих.
   —   Тел.: +38 (098) 09 000 82 – Валентина Панко – з усіх питань щодо роботи музею, майстер-класів та замовлень.

=

4.

Приватна садиба-музей Василя Соколенка
(З 2018 року не працює)

музей соколенка1

Василь Сколенко, так Само як і Федір Панко, є основоположниками нової школи петриківського розпису, саме вони змінили підхід до використання петриківки та досягли значних вершин в розвитку цього мистецтва. Садиба Василя Соколенка є приватною садибою з музеєм, що розповідає історії виникнення розпису та де представлені роботи родини Соколенків та учнів. У звязку зі станом здоров’я Василь Соколенко приймає відвідувачів дуже рідко. Радимо відвідувати садибу лише в тому випадку, якщо ви серйозно досліджуєте та вивчаєте петриківський розпис. 

   =
   —   Адреса: Провул. Грушевий 48, смт. Петриківка, Дніпропетровська обл.     

=

5.

Садиба “Миколин хутір”

деки1

Микола та Валентина Деки  – відоме подружжя майстрів петриківського розпису –  в своїй оселі організували музей-садибу в етностилі, притаманному давнім українським хатам. Тут можна не тільки самому спробувати малювати петриківку, робити ляльку-мотанку та розписувати писанки, але й скуштувати домашніх традиційних страв та залишитися на ночівлю.

Садиба знаходиться за 7 км від центру селища, в селі Мала Петриківка, тому під час подорожі варто врахувати логістику як туда зручніше доїхати.

   =
   —   Адреса: Вул. Степова 5 та 13, с. Мала Петриківка (Червоно-Партизанське), Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.     
   —   
Працює за попереднім бронюванням
   —   
Ціну потрібно уточнювати під час бронювання
   —   Тел.: +38 096 93 38 025.

=

6.

Козацькі хутіри “Галушківка”

галушківка

В селі Гречино, ща за 15 км від центру Петриківки, знаходиться відновлений козацький хутір “Галушківка”, окрім стандартної програми у вигляді козацьких забав та української кухні, тут знаходиться унікальний музей хрестів, селянська садиба в якій можна заночувати та чудовий ландшафтний парк.  

   =
   —   Адреса: Вул. Петровського 26, с. Гречено, Петриківський р-н., Дніпропетровська обл.     
   —   
Працює кожного дня з 9 до 17.
   —   
Ціна квитка від 15 грн для дітей, від 20 для дорослих, майстер-клас від 30 грн.
   —   Тел.: +38 050 579 41 19;      +38 068 524 51 63.
   —   Пошта: galushkivka@i.ua
   —   
Сайт: galushkivka.com.ua

=

7.

120 метрой паркан з петриківським розписом

аркан

Паркан-рекордсмен України, за довжино бігунця петриківського розпису, знаходиться в самому центрі селища. Навіть якщо ви проїжджатимете повз Петриківку, ви все рівно на нього натрапите, адже знаходиться він біля головної автомобільної траси.

   =
   —   Адреса: Вул. Калініна (райнон автовокзалу), смт. Петриківка, Дніпропетровська обл.     

=

8.

Монумент петриківській цибульці та парк Петра Калнишевського

сайт петрик

Монумент,  біля якого обов’язково потрібно сфотографуватися. Квітка “цибулька” та інші арт-обєкти почали з’являтися в Петриківці як гриби після дощу, а все тому, що місцева влада отримала грант на розбудову арт-парку. Тепер тут є трьох метрова розписана писанка, памятник майстрині, місток закоханих, бесідка та ковані лавки. А також безкоштовний Wi-Fi. Все для зручності мешканців та гостей селища.

   =
   —   Адреса: проспект Калнишевського (навпроти Будинку культури), смт. Петриківка, Дніпропетровська обл.     

=

9.

Зупинка розписана петриківським розписом

петриківку

В Петриківці вже є три зупинки оздоблені розписом. Все завдяки праці учнів місцевого ПТУ, де навчають на майстрів розпису.

   =
   —   Адреса: проспект Калнишевського (навпроти супермаркету “Брусничка”); на виїзді з Петриківка в село Мала Петриківка, а також на виїзді в смт Царичанка   

=

10.

Конезавод

Screen Captures

Петриківка відома не тільки своїм петриківським розписом, а ще й конезаводом, який славиться своїми кіньми на весь світ. Тут представлені різноманітні породисті племенні коні котрі ставали призерами багатьох конкурсів. На конезаводі проводять екскурсії, також тут можна покататися на конях.

   =
   —   Адреса: с. Сотницьке, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.    
   —   
Працює кожного дня з 9 до 17.
   —   
Ціну квитка та додаткових послуг потрібно уточняти.
   —   Тел.: +380 (98) 250 56 59;     +380 (5634) 2 49 40
   —   
Сайт: pkz.dp.ua

=

Туристу на замітку

Окрім цих 10 головних туристичних об’єктів в Петриківці ще є на що подивитися, це і Дитяча художня школа, і давня “Біла” церква, і руїни фабрики “Дружба”, і місцевий придорожній базарець. Місце розташування цих та інших об’єктів (автовокзал, лікарня, міліція, сувенірні крамнички) Ви знайдете на карті.

Дістатися з Дніпропетровська до Петриківки можна рейсовим автобусом, який ходить в петриківському напрямі кожні 30 хвилин, вартість квитка близько 30 грн.