Дитяча художня школа ім. Т.Пати

Про школу

Петриківська дитяча художня школа — найстаріший учбовий заклад широко відомого осередку народного мистецтва петриківського розпису. В 2008 році їй було – 50 років.
За півстоліття своєї діяльності школа виховала ряд поколінь талановитих народних майстрів, які нині успішно працюють в галузі петриківського розпису.

Вона була створена у 1958 році за сприянням обласного управління культури як філія Дніпропетровської ДХШ № 1 Кіровського району (директор І.І.Семенів.)

Керівником її став петриківчанин, випускник Дніпропетровського державного художнього училища О.З.Латун., першими вчителями петриківського розпису були відомі майстри Ф.С.Панко та В.І.Соколенко, вихованці славетної народної майстрині Т.Я.Пати.

На початку діяльності школа, не маючи свого приміщення, діяла в класах Петриківської СШ, пізніше — в приміщенні районної бібліотеки. Та не дивлячись на матеріальні труднощі, виконувала важливу роль у підготовці майбутньої зміни майстрів Петриківки, а також їх підготовки для роботи на підприємствах художніх промислів осередку.

Цьому сприяло те, що традиційно основам петриківського розпису в школі навчали провідні майстри осередку.

Основні предмети: петриківський розпис, живопис, малюнок та історія мистецтв. Однак учительський колектив постійно намагається розширити «репертуар». «Наприклад, діти ліплять із глини фігурки. Але оскільки у нас нема можливості їх випалювати, то ми ці фігурки сушимо, а вже потім розфарбовуємо», — ділиться досвідом Марія Іванівна Пікуш. Діти розписують і по тканині в техніці батік: вони люблять нові, незвичні матеріали, модерні підходи та теми.

За досягнення у праці в 2007 році нагороджено директора школи та вчительку петриківського розпису Пікуш М.І.- орденом „Княгині Ольги ПІ ступеня» та вчительку Лук’яненко Л.М. – медаллю „За працю і звитягу».

Адреса

– вул. Леніна 73Б, смт.Петриківка

Фото

IMG_0831 IMG_0838 IMG_0841
IMG_0854