ВІДЕО: Дизайнери показали, як Петриківський розпис втілився у сучасну моду

Сукні, посуд і картини у Петриківському розписі. У Києві майстри показали як сучасне мистецтво можна переплітати із давніми українськими традиціями.

Сучасні майстри запевняють, що у Петриківських візерунках закладений код нації, тому використовують його у всьому: від побутових речей, меблів, посуду до одягу.

Галина Назаренко родом з Петриківки — села, де виник однойменний розпис. Свою картину жінка створила за допомогою гільз.

Їх знадобилося аж 7 тисяч. Вона розповіла, що спочатку намалювала картину, на якій зображений козак Мамай. І подарувала її бійцю, який на той час перебував у зоні АТО.

Художник Олександр Опарій теж майстер з Петриківки, який продовжує справу століть і розмальовує культовим орнаментом посуд. Його роботи не повторюються, кожна тарілка унікальна.

І якщо художники створюють візерунки технікою Петриківки, то дизайнери переносять їх на тканину. Ірина Ковальова показала, як унікальний розпис стає елементом одягу. Вона створила колекцію суконь і чоловічих сорочок.

Загалом на виставці показали понад 300 картин та предметів побуту: від традиційних рушників та хустинок до картин на полотні.

Автор: Єлизавета Герасимюк
Джерело: 24 Канал