Проект «Петриківка: Рестарт» спрямований на відродження настінного розпису, котрим багато років тому була прикрашена кожна українська хата. В сучасних умовах важливо пам’ятати своє коріння, історію та культуру. Саме в селищі Петриківка і буде реалізовано даний проект – тут будуть розписані будівлі народним розписом.
Петриківський розпис – давнє самобутнє народне мистецтво, що зародилися на мальовничих берегах річки Чаплинка на Дніпропетровщині. Село Петриківка має давню козацьку історію, пов’язану з Петром Калнишевським, котрий офіційно заснував селище – тому тут ніколи не було кріпацтва. Петриківка славиться на весь світ унікальним народним розписом, котрий було визнано нематеріальною культурною спадщиною людства ЮНЕСКО в 2013 році.
Перші майстри розпису, переважно жінки, оздоблювали вибілені стіни хаток «мазанок» й печі до свят, розписуючи їх рослинними орнаментами за допомогою підручних засобів – саморобного пензлика з котячої шерсті, рогозини та власних пальців.
Визначальними рисами розпису, що відрізняють його від інших подібних видів малярства є техніка виконання, візерунки, кольори та біле тло, яке бере початок з білого кольору хатніх стін.
Перші результати реалізації проекту з популяризації настінного розпису можна буде попобачити вже влітку – це будуть сім будівель розписані петриківським розписом. Серед них і будівля районної адміністрації, три будівлі дитячого садка, будинок культури, придорожнє СТО, автовокзал та деякі інші об’єкти. Перший етап планується завершити до фестивалю «Петриківський дивоцвіт» в вересні поточного року. Повністю проект «Петриківка: Рестарт» буде завершено за декілька років – коли в селищі не залишиться не розписаних будівель.
У проекті візьмуть участь відомі майстри петриківського розпису як з самого селища, так і зі всієї України. Також доєднаються художники котрі мешкають за кордоном. Допомагати реалізовувати задум будуть волонтерські табори. Головний ініціатор проекту – Асоціація майстрів народного мистецтва України та Петриківська райдержадміністрація.
Даний проект дозволить збільшити туристичний потік як українців так і гостей з-за кордону. Очікується збільшення інвестицій як приватних так і державних в розвиток місцевої інфраструктури, в зв’язку з позитивним змінами в розвитку даного об’єкта. Також очікується розвиток зелених садиб та популяризації напряму етно-туризму. А також зростання цікавості до народної традиційної культури.
До участі в реалізації проекту запрошуються меценати та усі охочі допомогти проекту «Петриківка: Рестарт».
Детальна інформація для усіх зацікавлених:
Ніна Бурневич (050)888-89-34, (067)193-13-50, burnevich@gmail.com