Українська асоціація в ПАР організувала у Південній Африці серію майстер-класів із петриківського розпису. Про це повідомляється на сторінці Української асоціації в ПАР у Facebook.
Українське в Африці
«Шановні поціновувачі української культури! Запрошуємо вас на уроки з петриківського розпису. Наступний відбудеться 12 травня у Ньюлендсі. Насолоджуйтесь українським народним мистецтвом разом із художницею Тетяною Гурн», – йдеться у анонсі.
Попередні майстер-класи відбулися 23 квітня у Посольстві України в ПАР у Преторії та 1 травня у Ламбертс-Бей.
Чим особливий петриківський розпис?
Петриківський розпис, або «петриківка» — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Окремі речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися ще з XVIII століття.
Петриківський розпис — не лише народне мистецтво, що зберігає традиції оздоблення українського житла, але й сучасний живопис, який розвивається та набуває нових рис.
5 грудня 2013 року петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
У ньому безліч мальовничих квітів та дивних птахів, що манять своєю красою та барвистими візерунками. У ХХІ столітті магію петриківки наново для себе відкривають її шанувальники. Та вчаться як саме – малювати пензликом з котячої шерсті. Цікава історія виникнення Петриківки. За переданнями традиція прикрашати одяг та оселю саме орнаментами зародилась ще у давні дохристиянські часи. Тоді вважалось, що орнаменти служать оберегом – захищають від усього злого і приносять добру долю.
Головний символ у петриківці – квітка. Символізує пишну придніпровську природу. Мальки, півонії, айстри та польові квіти і з реальних квітів. А ще майстри вимальовують надзвичайні неіснуючі вигадані майстрами квіти.
Джерело: #ШОТАМ